Вопросы-ответы Интервью Все записи

... 2

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Ситуація з видачею закордонних паспортів в Україні стабілізується наступного тижня

За словами голови Держслужби Миколи Ковальчука, процедура оформлення документів на поліграфкомбінаті Україна триватиме близько тижня, після чого комбінат у повному обсязі почне виробляти бланки паспортів.

'Уже з 8 липня, як тільки буде підписано контракт з виробником, відвантаження бланків паспортів відбуватиметься в штатному режимі', - запевнив Ковальчук.

Він зазначив, що вже 8-9 липня люди, які стоять першими в черзі, почнуть отримувати закордонні паспорти.

Глава Держміграційної служби уточнив, що на сьогодні подано близько 100 тис. заявок на отримання закордонних паспортів, саме така кількість людей перебуває у черзі на отримання документів на виїзд з України.

Як сказав Ковальчук, у тих, хто замовляв оформлення закордонних паспортів у прискореному режимі (за 10 днів), термін заявки минув, а ті, хто подавали документи на оформлення закордонного паспорта протягом 30 днів, отримають їх вчасно.

При цьому Ковальчук ухилився від відповіді на питання, чи буде видаватися компенсація за несвоєчасну видачу закордонного паспорта і за витікання терміну заявки термінової видачі документа. Він зазначив, що це можливо лише в судовому порядку.

За його словами, комбінат Україна може досить швидко впоратися із завданням, оскільки виробничі потужності складають до 25 тис. бланків на добу.

Оригинал статьи http://ua.korrespond...

2 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

ПИТАННЯ НЕ ТАКЕ ПРОСТЕ, ЯК ЗДАЄТЬСЯ…

Кажуть, попередня сесія селищної ради, на якій вкотре розглядалося прохання інвесторів ТЕС під Іванковом перевести куплену ними земельну ділянку сільськогосподарського призначення (площею понад 7 га) в категорію земель енергетики, була «гарячішою»… Але й на цій теж «температура» спілкування між самими депутатами та присутніми в залі групами прихильників і противників цього об'єкта іноді зашкалювала. Проте слід віддати належне усім сторонам: гаряча дискусія, в основному, спалахувала в допустимих емоційних рамках. Хоч під відкритими вікнами зали засідань РДА, де проходило це зібрання, й пробував дехто з пікетувальників скандувати «Ганьба!» (Кому – можна тільки здогадуватись: це, очевидно, було «профілактичнопопереджувальне» застереження для деяких селищних депутатів). Та про пікетування сесії – дещо нижче.

Забігаючи наперед, скажу одразу: рішення про зміну цільового призначення даної земельної ділянки не було прийнято і цього разу. За непереведення її в потрібний ТОВ «Біогазенерго» статус відкрито виступають лише семеро депутатів. І це вони засвідчили на фоні 24х присутніх своїх колег на початку сесії. (Бо по ходу її дехто покинув залу…). Зрештою, до прямого голосування «по суті» й не дійшло, бо сесія після емоційного обговорення питання таки не відмінила своє попереднє рішення – про можливість розгляду його лише після проведення місцевого референдуму. А раз так, значить, не можна сьогодні голосувати згадувану заяву енергетиків.

Різна позиція селищних депутатів щодо ТЕС виявилася того дня і в пропозиції одного з них проводити по даному питанню таємне голосування. Та цю ідею тих, хто не бажає «засвітитися» персонально, потрібною більшістю голосів не було підтримано.

Впала у вічі серйозна підготовка до цього «бою» обох сторін конфлікту інтересів. Противники ТЕС зібрали на центральну площу Іванкова багато своїх однодумців. Інвестори – кілька десятків людей, котрі немовби щиро ратують за будівництво цього об'єкту. Серед останніх були жителі Запрудки, а також незнайомі іванківцям громадяни. (Кажуть: мешканці Бориспільського району, де ТОВ «Біогазенерго» розпочало свою діяльність раніше). Пристрасті між ними змусили співробітників міліції бути готовими, аби не допустити рукоприкладства… Адже найгарячіші іванківці, крім висловлювання словесного обурення, пробували навіть рвати транспаранти, з якими стояли не жителі райцентру.

А ще прямо таки здивувала, м'яко кажучи, поведінка деяких депутатів. Більшість з них демонстративно покинула сесійну залу після того, як таким ось чином завершився розгляд першого з 18ти (!) питань порядку денного. Десятеро залишились, але сесія вже була надалі неправомочною, отож її засідання голові довелось закрити. Хоча мали розглядатися важливі питання життєдіяльності громади, без вирішення яких не можна говорити про подальше успішне розв'язання багатьох проблем Іванкова.

У зв'язку з цим – такий «неліричний відступ». Особисто в мене вже давно стоїть перед очима великий «знак запитання»: а з якою метою пробивався дехто в селищні депутати? Чи не в тому факті міститься відповідь, що 18 з них – одразу після свого обрання – написали заяви про бажання бути членами постійної комісії із земельних питань?.. Тепер цей «знак запитання» у мене трансформувався в знак «дорівнює»!..

Та повернемось до сесії та її, виявляється, головного і єдиного питання того дня.

Про аргументи інвесторів, якими вони оперують, доводячи користь свого проекту для селища і району, не буду тут говорити: «Трибуна праці» нещодавно опублікувала їх роз'яснювальну статтю про це. Зазначу лише, що у своєму виступі на сесії М.М. Марук – представник ТОВ «Біогазенерго», оголосив про готовність інвесторів (після прийняття депутатами рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки під ТЕС) представити на наступну сесію селищної ради конкретну соціальну програму підтримки ними місцевої громади.

Відомі й зрозумілі більшості читачів нашої газети і аргументи противників теплоелектростанції, яка в якості палива використовуватиме деревину лісів нашого поліського регіону. Але того дня були озвучені й такі ось факти.

Як стверджують ініціатори протестів, щодо неї на сьогодні немає радіологічної експертизи, і це дуже насторожує і хвилює людей. Хоча цьому є начебто й об'єктивна причина: для об'єктів 13 категорій складності, що становлять підвищену екологічну небезпеку, а також тих, які підлягають оцінці впливу на навколишнє природне середовище, згідно сьогоднішнього законодавства не потрібні експертизи. Я знайшов і уважно перечитав пункт 4 ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. № 3038VI. Він гласить, що обов’язковій експертизі в установленому Кабміном порядку підлягають лише об’єкти, які належать до IV та V категорій складності – щодо додержання нормативів з питань санітарно­епідеміологічного благополуччя населення, екології, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки тощо.

І ось тут – нова інформація… У відповіді Інспекції державного архітектурнобудівельного контролю у Київській області (на звернення до неї одного з протестувальників – С. Грищенка) повідомляється, що в проектній документації ТЕС штучно занижена категорія складності. Тобто, її чомусь віднесено до третьої замість п'ятої. Для чого – можна здогадуватись. Ким – не нам розбиратися: у державі існує багато відповідних відомств, працівники яких за свою роботу, як то мовиться, гроші отримують…

Так, дійсно, питання не таке просте, як здається на перший погляд!

Проведені ж експертизи, як заявила у виступі на цій сесії начальник відділу Департаменту екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації Г.А. Парникоза, – об'єктивні й жоден закон не порушений. Проте ставлення до цього твердження в сесійній залі було різним…

А тим часом будівельні роботи на майданчику ТЕС відновилися і тривають повним ходом.

…Прогнози – річ невдячна, кажуть. Але насмілюсь передбачити: здається мені, рано чи пізно це питання «пройде». До цього схиляють думку і поведінка багатьох депутатів, і результати їх останнього голосування. Так, коли селищний голова О.М. Поліщук на самому початку обговорення заяви інвесторів ТЕС, обгрунтувавши свою точку зору, запропонував і поставив на голосування пропозицію зняти дане питання з розгляду (аби не збурювати далі громаду селища), за це висловились лише 7 обранців. Пізніше за таємне голосування з цього приводу підняли руки 12 з них. Та ще 4 утримались. Ще більше утримались, коли голосували за те, щоб відмінити своє минулорічне рішення про місцевий референдум. А дехто взагалі не хоче приходити на сесію, коли виноситься це «гаряче» питання… Про що це все говорить? Про те, що депутати (з різних власних міркувань) чітко займають ту чи іншу позицію, але не всі хочуть її «світити»… Тож, коли таки буде прийнято рішення про таємне голосування з цього питання – може бути прийняте і рішення, яке сьогодні не проходить.

А позиція публічних людей (депутатів усіх рівнів – зокрема), як би хто не «конспірувався», все одно стає відомою. Рано чи пізно.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

2 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Губернатор представив нового голову РДА

Три місяці в районі ходили здогадки: хто буде новим головою райдержадміністрації. І ось, після відповідного Указу Президента України, голова ОДА А.Й. Присяжнюк особисто представив його керівникам трудових колективів Іванківщини. Юрій Федорович Мосієнко – відома в районі людина: п’ять років поспіль уже працював на цій нелегкій посаді. Заодно Анатолій Йосипович щиро подякував О.І. Леляку, який пішов з неї за власним бажанням, за сумління, з яким трудився, і результативність, якої добивався в складній ситуації постраждалого від Чорнобиля регіону.

Приємно було спостерігати, як багато виявилось бажаючих висловити слова вдячності Олександру Івановичу – за плідну співпрацю протягом п’яти років, і висловити упевненість, що й з Юрієм Федоровичем буде так само просто і ефективно працювати.

Разом з губернатором на це представлення-проводи прибули також народний депутат України Я.М. Москаленко і начальник «Київводгоспу», депутат облради (у минулому – голова Іванківської РДА) М.М. Урупа. Вони також висловили обом свої побажання, об’єктивно оцінивши попередню діяльність кожного.

Виступаючи перед присутніми, О.І. Леляк коротко згадав, що вдалося йому зробити на цьому посту, пообіцяв у подальшому свою підтримку новопризначеному голові РДА, подякував всім колегам-керівникам району.

Про його роботу на посаді штатного радника Я.М. Москаленка, а ще, фактично, – керівника регіональної політики в Іванківському районі, повідомив і А.Й. Присяжнюк. Я.М. Москаленко лише додав, що новопризначений радник голови парламентського Комітету з економічної політики (а саме нашому народному депутату доручено його очолювати) уже займається багатьма важливими для постраждалих внаслідок Чорнобильскої катастрофи питаннями.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

2 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Безробітних може підтримати «ваучер»

Закон України «Про зайнятість населення» передбачив право громадян віком старше 45 років, страховий стаж яких не менше 15 років, та які мають професійно-технічну або вищу освіту, одноразово отримати «ваучер» для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (станом на 1 січня 2013 р. – 11470 гривень).

Особа самостійно здійснює вибір професії (спеціальності), напряму підвищення кваліфікації за наданим переліком, а також форми (денна, вечірня, заочна і т.д.) та місця навчання.

Нижче наводиться перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці: бджоляр, водій навантажувача, водій тролейбуса, електрогазозварник, машиніст автогрейдера, налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів, налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції, плодоовочівник, робітник фермерського господарства, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, будівельний столяр, тракторист, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, автомобілі та автомобільне господарство, агрономія, агрохімія і ґрунтознавство, аквакультура, захист рослин, інженерія програмного забезпечення, комп'ютерні системи та мережі, міське будівництво та господарство, програмне забезпечення систем, промислове і цивільне будівництво, розведення та селекція тварин, технології виробництва і переробки продукції тваринництва, ветеринарна медицина, виробництво і переробка продукції рослинництва, виробництво і переробка продукції тваринництва, землевпорядкування, монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд, обслуговування програмних систем і комплексів, обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів, організація і технологія ведення фермерського господарства, рибництво та аквакультура, розроблення програмного забезпечення.

За додатковою інформацією слід звертатися в Іванківський районний центр зайнятості (смт. Іванків, вул. І.Проскури, 5а) особисто або за нашим телефоном «гарячої лінії» 5-51-36.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

2 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Створюється сприятливий клімат для інвесторів Анатолій Присяжнюк: «Залучення інвестицій є запорукою створення нових робочих місць»

Голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк очолив групу представників влади та бізнесу Київської області, які нещодавно мали нагоду обговорити актуальні питання співробітництва з китайськими колегами, котрі завітали до Київщини з Провінції Гуандун, під час торговоекономічного форуму «Україна – Китай». У події взяли участь понад 100 представників влади та бізнесу.

Переговори здебільшого велися навколо інвестиційних проектів, які найближчим часом можуть реалізуватися на території Київської області.

– Сьогоднішній захід є переконливим підтвердженням демократичних процесів, які відбуваються в Україні, а також свідченням вдалої та налагодженої співпраці між державним та приватним секторами, – зазначив Анатолій Присяжнюк. – Торік ми підписали угоду про співробітництво з Провінцією Гуандун. Сьогодні ми проводимо третій раунд зустрічей, а у вересні плануємо відвідати Китайську Народну Республіку.

За останні три роки на Київщині вдалося створити сприятливий клімат для вітчизняних та іноземних інвесторів. Завдяки цьому в області відкрито 512 сучасних промислових і сільськогосподарських підприємств, створено більше 100 тисяч нових робочих місць в різних сферах народного господарства.

– Найкращий соціальний захист працездатного населення – це наявність роботи і гідної заробітної плати. Тому підвищення рівня зайнятості населення та розвиток ринку праці є одним з основних стратегічних напрямів нашої діяльності, – наголосив Анатолій Присяжнюк. – На виконання доручень Президента України щодо сприяння працевлаштуванню випускників вузів та скорочення безробіття серед молоді, в першу чергу, ми залучаємо інвестиції в область, тим самим стимулюючи економічне зростання і створення нових високооплачуваних робочих місць.

Варто також зазначити, що в рамках форуму відбулася презентація інвестиційної привабливості Київської області.

– Київщина зацікавлена в реалізації інвестиційних проектів, а саме з будівництва індустріальних промислових технопарків, розвитку сегменту енергозберігаючих технологій, інших проектів в сфері промисловості, сільського господарства та транспорту, – зазначив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Володимир Горбик.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

2 июля 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Про визначення місць масового відпочинку населення, місць для купання та рибальства, утримання та випасання худоби в межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району

Розпорядження

від 22 травня 2013 р. №180.

Відповідно до Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, п.п.14,15 постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147 «Про прикордонний режим» та з метою забезпечення дотримання законодавства у сфері прикордонного режиму в межах Іванківського району:

1. Визначити за погодженням з відділом прикордонної служби «Іванків» Державної прикордонної служби в межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району, який встановлений в межах Горностайпільської, Дитятківської, Пісківської, Старосоколівської та Страхоліської сільських рад, місця масового відпочинку населення, місця для купання і рибальства, місця утримання і випасання худоби:

1.1. Місця масового відпочинку населення: ставок, річка Вересня в селі Старі Соколи; річка Вересня в селах Нові Соколи, Потока, Красилівка; парк відпочинку по вул. Л. Бикова (навпроти сільської ради) в селі Страхолісся; південна околиця села Страхолісся (вул. Набережна біля Київського водосховища західніше від прикордонного поста протяжністю 500 метрів).

1.2. Місця для купання і рибальства: (кінець вулиці Л. Бикова біля Київського водосховища) в селі Страхолісся; південна околиця села Страхолісся (вулиця Набережна біля Київського водосховища західніше від прикордонного поста протяжністю 500 метрів); біля мосту річки Вересня в селі Карпилівка; ставок, річка Вересня в селі Старі Соколи; річка Вересня в селі Нові Соколи, Потока, Красилівка.

1.3. Місця для утримання і випасання худоби: урочище “Шашелька” в селі Губин ; урочище “Болото” в селі Горностайпіль; урочище “Болото” в селі Лапутьки; урочище “Волоки” , урочище “Руде болото” в селі Дитятки; урочище “Луг” в селі Зорин; урочище “Луг” в селі Фрузинівка; понад річкою Вересня в бік села Ковалівка; землі запасу сільської ради, що межують з населеними пунктами Старі Соколи, Нові Соколи, Потока, Красилівка.

2. Головам Горностайпільської, Дитятківської, Старосоколівської, Пісківської та Страхоліської сільських рад району довести до відома їх жителів інформацію про встановлення місць масового відпочинку населення, місць для купання і рибальства, місць утримання і випасання худоби.

3. Відділу зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю апарату райдержадміністрації (Фороща Т.В.) оприлюднити розпорядження у засобах масової інформації.

4. Це розпорядження набирає чинності після його державної реєстрації з дня офіційного опублікування у друкованих засобах масової інформації.

5. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

Виконуюча обов’язки голови адміністрації Н.М. Нестеренко.

'ПОГОДЖЕНО' начальник відділу прикордонної служби «Іванків» Житомирського прикордонного загону Державної прикордонної служби України

А.В. Бичихін.

Зареєстровано в Іванківському міжрайонному управлінні юстиції

3 червня 2013 року за №4/186.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

30 июня 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Вони є прикладом материнства

Почесне звання України «Матигероїня» у 2013 р., присвоєно вже 18 жінкам нашого району.

Серед державних нагород та відзнак незалежної України особливе місце належить почесному званню «Матигероїня», яке встановлено з 2004 року, аби посилити увагу до народжуваності, зміцнити інститут сім'ї, піднести авторитет жінок, котрі є прикладом материнства. Воно присвоюється жінкам, котрі народили та виховали п'ятьох і більше дітей (найменшій дитині, відповідно до закону, має бути не менше восьми років), у тому числі усиновлених. Найперше, що враховується, – це особистий внесок у виховання дітей, створення сприятливих умов для здобуття ними освіти, розвитку творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Звання присвоюється жінкам, які (знаходячись у однакових з іншими жінками територіальних умовах – село, район, область) відмінно виконали свій батьківський обов'язок щодо виховання дитини, піклування про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювали належні умови для розвитку її природних здібностей, поважали гідність дитини, готували її до самостійного життя та праці.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 11 липня 2011 року №779 внесено зміни до пункту 4 Порядку виплати одноразової виплати жінкам, яким присвоєно звання України «Мати­героїня», що пришвидшує термін призначення одноразової допомоги. Тепер, аби отримати винагороду, такі жінки або уповноважені ними особи подають до органів соціального захисту населення лише заяву про виплату винагороди, де зазначено її спосіб (через відділення поштового зв'язку або на особовий банківський рахунок) та копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я, побатькові, місце реєстрації. Копію посвідчення про присвоєння почесного звання України «Матигероїня» подавати не треба.

Одноразову винагороду їм виплачує орган соціального захисту населення за місцем реєстрації одразу всією сумою; цьогоріч це 11470 гривень.

У 2013 році почесне звання України «Матигероїня» присвоєно 18 жінкам нашого району. По Іванківській селищній раді: Бурлаченко Людмилі Миколаївні, Вакуліній Юзефі Василівні, Гончарук Вірі Іванівні; по Блідчанській сільській раді: Толочин Марії Микитівні, Косяковій Марії Калістратівні; по Горностайпільській сільській раді: Парасці Тетяні Юріївні; по Заруддянській сільській раді: Сорокотяг Ользі Максимівні; по Кухарській сільській раді: Руденко Ользі Корніївні; по Макарівській сільській раді: Кашпірко Катерині Кирилівні; по Оранській сільській раді: Некрутенко Ніні Іванівні, Давидчук Ользі Іванівні; по Пісківській сільській раді: Марченко Анастасії Оникіївні; по Прибірській сільській раді: Шевель Любові Миколаївні; по Сидоровицькій сільській раді: Ляхевич Олені Михайлівні; по Старосоколівській сільській раді: Макаренко Ганні Самійлівні; по Феневицькій сільській раді: Настенко Ганні Петрівні, Гриценко Катерині Іванівні, Ющенко Парасковії Михайлівні.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

18 июня 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Добровільна участь у пенсійній системі дозволить вам зберегти повний страховий стаж і забезпечити майбутню пенсію!

Наймані працівники, приватні підприємці і навіть особи, які забезпечують себе роботою самостійно, підлягають обов'язковому державному пенсійному страхуванню. Але й у інших українців є шанси отримувати гідну пенсію від держави у разі укладення договору про добровільне пенсійне страхування.

Право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування мають особи, які досягли 16літнього віку та не належать до кола осіб, що підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до ст. 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Серед таких – іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України (особливо актуально – для українців, котрі працюють у країнах, з якими в України немає угод про соціальне забезпечення). Для укладення такого договору про добровільну участь в управління Пенсійного фонду необхідно подати заяву, а також копію документа, що підтверджує особу, копію ІПН і копію трудової книжки.

Управління Пенсійного фонду, яке отримало заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, має право перевіряти зазначені в заяві відомості і вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують ці відомості.

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, управління Пенсійного фонду в термін не пізніше 30 календарних днів з дня отримання заяви укладає договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Особи, які виявили бажання взяти добровільну участь у пенсійному страхуванні, та які проживають за кордоном, подають заяву через Інтернет (веб¬сайт Пенсійного фонду www.pfu.gov.ua).

Кілька слів – про переваги, які отримують ті, хто бере добровільну участь у пенсійній системі. Поперше, до страхового стажу особи, яка бере добровільну участь у пенсійній системі, зараховуються періоди, за які сплачено страхові внески. Подруге, вона соціально захищена навіть при настанні інвалідності. Потретє, при призначенні пенсії в Україні та за її межами буде враховано відповідний період роботи, що вплине на розмір пенсії.

Нині в Іванківському та Поліському районах зростає кількість осіб, які укладають угоди про добровільну участь у пенсійній системі. Більшість з них сплачує мінімальні страхові внески.

На майбутні достойні пенсійні виплати розраховують багато молодих людей, але вони розуміють: пенсію потрібно заробити. А для цього мусять бути сплачені страхові внески. Тому наголошую: добровільна участь у пенсійній системі дозволить вам зберегти повний страховий стаж і забезпечити майбутню пенсію.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

18 июня 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Перевірки техніки – необхідні

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року №1201 відмінено проходження державного технічного огляду і запроваджено здійснення обов'язкового технічного контролю тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньобудівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів (далі – машин).

Виконавці обов'язкового технічного контролю машин – це суб'єкти господарювання, які мають на це повноваження і проводять обов'язковий технічний контроль машин відповідно до зведеного графіка та видають протоколи за результатами перевірки. Здійснюється він щороку з 15 січня по 15 грудня з метою перевірки технічного стану, відповідності машин вимогам агротехніки, охорони праці, безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

Справними вважаються ті з них, які мають задовільний зовнішній вигляд, технічний стан яких відповідає вимогам стандартів, технічних умов, іншої нормативнотехнічної документації, та які укомплектовані засобами гасіння пожежі, медичною аптечкою і знаком аварійної зупинки.

У разі, коли машина не проходила обов'язковий технічний контроль протягом п'яти і більше років підряд або неможливо знайти її власника, Державною інспекцією сільського господарства вживаються заходи до зняття її з реєстрації.

Відповідно до статті 37 Закону України 'Про дорожній рух' забороняється експлуатація транспортних засобів, що підлягають обов'язковому технічному контролю, але не пройшли його.

Керування машинами, що не пройшли обов'язковий технічний контроль, є адміністративним правопорушенням і тягне за собою, згідно зі статтею № 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладання штрафу на водія машини в розмірі від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 340 до 425 грн.).

Відповідальна особа, яка дозволила використання транспортних засобів, що не пройшли обов'язковий технічний контроль, несе відповідальність згідно зі статтею 128 КУ про адміністративні порушення – накладання штрафу від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 680 до 850 грн.).

Експлуатація машин, що не пройшли технічний контроль, приводить до того, що дорогами загального користування пересуваються технічно несправні машини. Вони травмують людей, створюють дорожньотранспортні пригоди. Також в області мають місце випадки самозагорання машин, що завдає значних збитків господарствам, життю людей та забруднює навколишнє середовище.

Якщо проаналізувати випадки виробничого травматизму, то чи не найбільший їх відсоток припадає на сільськогосподарське виробництво, зокрема – на машиннотракторний парк. Однією з основних причин є його зношеність. Непоодинокі випадки, коли експлуатується техніка, яка взагалі відпрацювала амортизаційний період.

Враховуючи вищевикладене, власники сільськогосподарської техніки, дорожньобудівельних та інших самохідних машин і механізмів зобов'язані подавати їх на проходження в установленому порядку обов'язкового технічного контролю згідно із затвердженими графіками, які опубліковані в засобах масової інформації на початку року.

Вирізка з газети: http://www.tribunapr...

18 июня 2013

Шестерова Яна, пользователь 1ua
Яна Шестерова
Тема: Політика і влада

Данина пам’яті колегам

25 квітня, на 27у річницю трагедії на ЧАЕС, в Іванків приїхали ветерани органів МВС України, аби за традицією віддати данину пам’яті своїм колегам, які, несучи службу під час ліквідації аварії і отримавши надмірні дози радіації у лиховісному 1986 році, не дожили до сьогодення. А також – щоб поспілкуватись між собою.

Цього року делегацію очолювали заступник голови Асоціації ветеранів МВС України, генераллейтенант А.І. Шнуренко, голова обласної організації цієї Асоціації В.Д. Шкуратенко та інші колишні правоохоронці. Разом з місцевими колегамиветеранами – головою ветеранської організації Іванківського райвідділу міліції В.В. Притикою та М.В. Марченком – ми зустрілися біля пам’ятника ліквідаторамчорнобильцям на в’їзді в Іванків, де поклали квіти.

На КПП “Дитятки” до нас приєднались ветерани, колишні працівники Прип’ятського міськвідділу МВС.

Звідти автобус відправився у бік Чорнобиля. Там – квітами та хвилиною мовчання – ми віддали шану героямліквідаторам біля збудованого на їх честь меморіалу.

Побували і на території ЧАЕС, де при в’їзді також встановлено меморіал: теж поклали квіти і вшанували загиблих хвилиною мовчання. А ще – зустрілися зі своїми побратимами, які і на даний час працюють в зоні відчуження.

Потім поїхали зарослими деревами і кущами вулицями до колишнього міськвідділу міліції м. Прип’ять. Звідти вирушили у зворотньому напрямку в парк Іванкова, де поклали квіти до погруддя Герою Радянського Союзу Віктору Кибенку. Скрізь, де ми були, фотографувались на згадку.

Під час обіду у ресторані, куди нас запросила Асоціація ветеранів МВС, пом’янули тих, хто вже пішов з життя, та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

15 июня 2013


... 2


  Закрыть  
  Закрыть